Premeny ženskosti...

Autor: Lucia Matiašovičová | 26.12.2011 o 21:29 | (upravené 26.12.2011 o 22:05) Karma článku: 2,28 | Prečítané:  616x

Naše storočie zmenilo život ženy oveľa výraznejšie ako predchádzajúce tisícročie. ženy predstavovali "otrokyne" rodenia, snívali o materstve, podrobovali sa prístnej morálke, ženský svet predstavoval oddelenú sféru, zatiaľ čo dnes ženy prenikajú do mužských pevností, získavajú rovnaké univerzitné diplomy ako muži, požadujú rovnosť v politike, vykonávajú profesijné aktivity a túžia po sexuálnej slobode. 21.storočie je vek žien!

ženy požadujú milostnú slobodu a spontaneitu, už nie sú povinné brzdiť završením túžby. Stále menej sa stotožňujeme s pevnosťami,ktoré treba dobýjať. Chovanie, ktoré sa považovalo za typické ženské,teda za "koketeriu", pomaly mizne a približuje sa k správaniu mužskému.

"Obrazy ukazujú,skutky dokazujú a očakávania potvrdzujú,že krása má u mužov a žien odlišnú platnosť." Propagačné plagáty i titulné stránky časopisov,moda, pohľad mužov a túžba žien nám pripomínajú postavenie ženskej krásy a stotožnenie ženy s "krásnym pohlavím" !Je to pekný románik a stará historia! Po celé stáročia básnici obdivovali kúzlo krásavíc, maliari a sochári priniesli slávu Venušinho tela! Modne fotografie, súťaže krásy dodnes nastolujú prvenstvo ženskej krásy a odhalujú význam vzhľadu pre ženskú identitu. čím je žena krajšia,tým oslnivejšie je jej ženstvo. Na Venušu sa pozeralo z diaľky, no tento ostražitý prístup nahradil blízky pohľad na telo a tvár. Reklama poskytuje detail pier, prs či stehien, vytvára akoby puzzle krásy. Z reklamnej mozaiky tela vyplýva , že krásu si možno osvojiť. Euforickej kráse velí duch programu. Krása už neznamená diabolskú moc, ktorá ohrozuje mužov,ale o to viac trýzni nás ženy, pretože o to viac žien je nespokojných so svojím telom. Krása ženy ovplyvňuje aj jej profesijný život. Pokiaľ sa chcú ženy presadiť v oblasti podnikania, musia zneutralizovať svoj zovňajšok. Mali by  sme sa vzdať krátkych sukní, výstrihov,či vysokých podpätkov,pokiaľ chceme,aby nás okolie bralo vážne.Ženská krása zvyšuje hodnotu a postavenie mužov.Naopak, krása muža nevylepšuje image ženy. Žena u muža nehľadá krásu,ale skôr inteligenciu. Muži k estetickým kvalitám svojho parntera prisudzujú väčší význam.

Žena sa brala ako diabolizovaná a zavrhovaná, neskôr obdivovaná,usadzovaná na tron. Každpádne bola žena vždy podriadená mužom, bola len tým, čím chcel muž,aby sa stala. Dnešné ženy študujú, volia, rozvádzajú sa. orientujú sa na kontrolu plodenia.Žena konečne vystúpila z domácnosti a ženský údel sa prvýkrát v dejinách dostal do éry nepredvídateľnosti. V ženskej existencii sa všetko stalo otázkou voľby.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Súdy v Trenčíne odmietajú riešiť Galkovu kauzu odpočúvania

Obžaloba na bývalého šéfa Vojenského obranného spravodajstva Pavla Brychtu leží na súde od februára 2016. Najvyšší súd mu teraz prikázal konať.

KOMENTÁRE

Česi mieria do čiernej diery Európy. Všetko pre korunu

Je možné, že šanca ľahkého vstupu do eurozóny zmizne.

AUTO

Anketa o Svetové auto roka 2018 sa ponesie v znamení SUV

Posledný ročník vyhral Jaguar F-Pace.


Už ste čítali?